Po rozważeniu za i przeciw z poprzedniego artykułu, przychodzi czas na ciężką pracę, należy ją rozpocząć od ściągnięcia powłoki lakierniczej, wszelkich osłon, galanterii chromowanej oraz elementów akcesoryjnych.
w celu weryfikacji kondycji karoserii oraz podwozia, wraz z postępem równolegle prowadzimy rozbiórkę i weryfikację elementów wewnętrznych. W zależności od preferencji właściciela pojazdu, możemy przystąpić do wymiany skorodowanych elementów lub nałożyć roboczą powłokę antykorozyjna, po czym zaprosić klienta na doglądnięcie postępów oraz rzeczową dyskusję na temat dalszego rozwoju wydarzeń związanych z jego marzeniem motoryzacyjnym. Po konsultacjach i aprobacie klienta następuje wycena kolejnego etapu renowacji. Tutaj też klient może się zdecydować – „jedziemy” dalej czy jednak odkładamy proces renowacji w czasie.
Jeżeli „dajemy sobie czas” samochód powinno się zabezpieczyć powłoką antykorozyjną, aby po czasie oszczędzić czas i pieniądze, podyktowane jest to faktem, iż w powietrzu znajduje się wilgoć, która z powodzeniem pomaga pokrywać karoserię i wszelkie wnęki naszego pojazdu nalotem rdzy, co w linii prostej podnosi koszty renowacji ze względu na powtarzanie już przeprowadzonych czynności renowacyjnych.
Wszystkie wpisy z serii artykułów: Proces renowacji pojazdu zabytkowego
- Proces renowacji pojazdu zabytkowego
- Proces renowacji pojazdu zabytkowego – ETAP I
- Proces renowacji pojazdu zabytkowego – ETAP II
- Proces renowacji pojazdu zabytkowego – ETAP III
- Proces renowacji pojazdu zabytkowego – ETAP IV
- Proces renowacji pojazdu zabytkowego – ETAP V
- Proces renowacji pojazdu zabytkowego – ETAP VI
- Proces renowacji pojazdu zabytkowego – ETAP VII